fbpx
Skoki

(9-11.12.2022) Puchar Świata w Titisee-Neustadt

Pewniaczek 07.12.2022 09:51 0

11.12.2022 15:45

Trzeci weekend sezonu 2022/2023 Pucharu Świata w skokach narciarskich? Czas na Niemcy i Titisee-Neustadt! Sprawdź zapowiedź zbliżających się zawodów oraz dowiedz się, którzy skoczkowie będą naszymi faworytami na tej skoczni.

Na Hochfirstschanze odbędą się dwa kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Będzie to odpowiednio konkurs indywidualny numer 5 i 6 w tegorocznym kalendarzu oraz inauguracyjny w rywalizacji mikstów.

Titisee-Neustadt – historia zawodów Pucharu Świata

Skocznia w Titisee-Neustadt jest największą skocznią naturalną w Niemczech. Co ciekawe, taką skocznią jest też m.in. Wielka Krokiew w Zakopanem, a także skocznia do lotów w Kulm, czyli największy tego typu obiekt na świecie. Na Hochfirstschanze można latać bardzo daleko, co potwierdził niegdyś chociażby Adam Małysz skacząc aż 145 metrów w 2007 roku.

Puchar Świata w niemieckim Titisee rozgrywany jest od sezonu 2001/2002, a pierwszy, historyczny konkurs wygrał wspomniany już Adam Małysz. „Orzeł z Wisły” wyprzedził wówczas kolejno Martina Schmitta i Stephana Hocke.

Ostatnie skoki na skoczni HS142 zawodnicy Pucharu Świata oddawali w styczniu 2022 roku. W tym czasie „dublet” zdobył zawodnik gospodarzy, Karl Geiger, a po podwójne miejsce na drugim stopniu podium sięgnął Słoweniec Anze Lanisek. Co ciekawe, skład podium w obu tych konkursach był dokładnie taki sam, bowiem na najniższym jego stopniu stał Markus Eisenbichler.

Rekordzistą skoczni o punkcie K-125 jest Maximilian Mechler. Niemiec w 2011 roku skoczył… aż 150 metrów! W Pucharze Świata najdalej poszybował za to Domen Prevc, który 11 marca 2016 roku poleciał na 148 metr.

Jeśli chodzi o osiągnięcia Polaków w Titisee-Neustadt, to liderem jest tu Adam Małysz, który 3 razy wygrywał, 2-krotnie zajmował drugie miejsce, a także raz stawał na najniższym stopniu podium. Sukcesy odnosili tu także Kamil Stoch (2x zwycięstwo, 2x drugie miejsce) oraz Dawid Kubacki (2x zwycięstwo). Polacy są tu jednocześnie najlepszą nacją, bo nikt częściej od naszych skoczków nie stawał na podium (14 razy).

Puchar Świata w Titisee-Neustadt 2022/23

Do ostatnich dni ważył się los organizacji najbliższych zawodów. W Niemczech jest bowiem ciepło, co zdecydowanie nie sprzyja sportom zimowym. Brak białego puchu był największą zagwozdką gospodarzy, jednak organizatorzy znaleźli na to sposób. Jak podaje onet.pl, skorzystali oni ze śniegu z… ubiegłego roku. Na szczęście, konkursy odbędą się zgodnie z planem.

Kto będzie faworytem w tegorocznym zawodach w Titisee-Neustadt? Jeśli chodzi o zawodników, na których warto zwrócić uwagę to tutaj trzeba przede wszystkim spojrzeć na Anze Laniska, Halvora Egnera Graneruda, Dawida Kubackiego i Stefana Krafta. Czarnym koniem zawodów może być Piotr Żyła, a ponadto trzeba być czujnym na punkcie Niemców. Karl Geiger i Markus Eisenbichler lubią tę skocznie i mogą być niezwykle groźni.

W mikście faworytami będą z pewnością Słoweńcy i Japończycy. Wszystko zależy jednak od dyspozycji dnia oraz warunków atmosferycznych, a o podium powinni powalczyć także Niemcy, Norwegia i Austria.

Kursy STS na zawody w Titisee-Neustadt:

 • Stefan Kraft wygra: 4.00
 • Anze Lanisek wygra: 4.75
 • Halvor Egner Granerud wygra: 4.75
 • Stefan Kraft miejsca 1-3: 1.70
 • Anze Lanisek miejsca 1-3: 1.75
 • Halvor Egner Granerud miejsca 1-3: 1.75
 • Dawid Kubacki miejsca 1-3: 2.00

Program weekendu:

 • piątek, 9 grudnia – kwalifikacje + konkurs indywidualny
 • sobota, 10 grudnia – konkurs par mieszanych
 • niedziela, 11 grudnia – konkurs indywidualny

Typy na konkurs indywidualny – niedziela:

Kto lepszy? Dawid Kubacki vs. Halvor Egner Granerud

Kursy w STS: Dawid Kubacki – 1.62, Halvor Egner Granerud – 2.13

Nasz typ: Lepszy będzie Dawid Kubacki

Kto lepszy? Stefan Kraft vs. Piotr Żyła

Kurs w STS: Stefan Kraft – 1.57, Piotr Żyła – 2.22

Nasz typ: Lepszy będzie Piotr Żyła

Kto lepszy? Marius Lindvik vs. Kamil Stoch

Kursy w STS: Marius Lindvik – 1.80, Kamil Stoch – 1.88

Nasz typ: Lepszy będzie Kamil Stoch

Kto wygra?

Nasz typ: Dawid Kubacki (2.75)

Podaj dalej FB TT
STS
 • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
 • 100% bonusu od 1. depozytu do 100 PLN
 • 50% bonusu od 2. depozytu do 200 PLN
 • 50% bonusu od 3. depozytu do 300 PLN
 • 60 PLN za wykonanie zadań

Inne typy

Promocje u bukmacherów

Wszystkie promocje
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pewniaczki.pl

© 2024 Pewniaczki.pl / Polityka prywatności

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj swoją porcję darmowych typów!