Poradnik skutecznego typowania zakładów – ograj bukmachera z funkcją Bet Builder

Oferta najlepszych legalnych bukmacherów, a także jakość poszczególnych produktów oraz sekcji na stronach firm z czołowych pozycji każdego rankingu operatorów z polską licencją rośnie z każdym rokiem. Topowe serwisy w naszym kraju zdają sobie sprawę z gigantycznej konkurencji na rynku i robią co swojej mocy, aby oddać w ręce nas – typerów najlepszą możliwą ofertę i opcje zakładów.

Jedną z najnowszych funkcji w ofercie legalnych bukmacherów jest narzędzie Bet Builder. Co to takiego? Postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu, a po przeczytaniu naszego najnowszego poradnika typera dowiecie się m.in.:

 • Co to jest Bet Builder?
 • Jakie zakłady można obstawiać z funkcją Bet Builder?
 • Jak krok po kroku stworzyć kupon bukmacherski?
 • Jakie plusy i minusy posiada funkcja Bet Builder?
 • U których legalnych bukmacherów Bet Builder jest dostępny?
 • Co zrobić, kiedy Wasz bukmacher nie posiada Bet Buildera?
 • Czy (a jeśli tak, to dlaczego) warto korzystać z opcji Bet Builder od legalnych bukmacherów?

Bet Builder – co to takiego?

Ileż to już razy doświadczyliście sytuacji, w której kilka typów na dane zdarzenie prezentowało się na tyle atrakcyjnie, że olbrzymim wyzwaniem było wybranie tego jednego, jedynego zakładu? No właśnie! Życie typera to sztuka nieustannego podejmowania decyzji (zazwyczaj dość niełatwych) i rezygnowania z jednych selekcji kosztem innych. Ten problem nie dotyczy graczy, posiadających konto u bukmachera oferującego funkcję Bet Builder.

Z olbrzymią satysfakcją obserwujemy, jak z każdym rokiem wzrasta liczba legalnych bukmacherów, którzy włączają funkcję Bet Builder oraz inne narzędzia ułatwiające czerpanie profitów w dłuższej perspektywie do swojej oferty zakładów. Co to jest Bet Builder?

W największym możliwym uproszczeniu jest to konstruktor zakładów, dzięki któremu gracz ma możliwość wytypowania kilku niezależnych od siebie selekcji na to samo zdarzenie na jednym kuponie. Oczywiście z każdym kolejnym typem na kuponie rośnie także maksymalny kurs łączny, dzięki czemu w przypadku powodzenia gracz zainkasuje całkiem sporą wygraną.

Oto przykładowy zakład skonstruowany z wykorzystaniem funkcji Bet Builder:

 • Barcelona wygra + Powyżej 2,5 goli + Lewandowski strzeli gola po kursie 3.19

Mało tego! Na polskim rynku nie brakuje legalnych bukmacherów, którzy dają możliwość umieszczenia kilka zakładów zbudowanych przy użyciu funkcji Bet Builder i stworzenie z nich wielokrotnego kuponu AKO. Poniżej prezentujemy przykładowy wielokrotny kupon AKO, na który składają się 3 selekcje Bet Builder:

 1. Barcelona wygra + Powyżej 2,5 goli + Lewandowski strzeli gola po kursie 3.19
 2. Napoli wygra + BTTS – NIE + Poniżej 3,5 goli po kursie 2.56
 3. Manchester United nie przegra + Obie drużyny strzelą + Poniżej 4,5 goli + Poniżej 10,5 rzutów rożnych po kursie 4.03

Łączny kurs takiego kuponu to aż 32.91 (3.19 x 2.56 x 4.03), a ewentualna wygrana przy stawce 50 PLN wynosi aż 1448 PLN (z uwzględnieniem 12% podatku obrotowego).

Widzicie zatem sami, że typowanie Bet Builder daje graczowi spore pole manewru, a przy odrobinie szczęścia i kilku poprawnych selekcjach może także zagwarantować rekordową wygraną na kuponie.

Oferta zakładów Bet Builder – które dyscypliny obejmuje ta funkcja?

Czy opcja Bet Builder dostępna jest dla zakładów na każdą konkurencję sportową znajdującą się w ofercie zakładów od najlepszych bukmacherów na rynku? Oczywiście, że nie! Narzędzie to zostało stworzone głównie z myślą o ekspertach od typowania piłki nożnej i to właśnie typerzy piłkarscy będą mieli najwięcej okazji, żeby skonstruować kupon AKO w obrębie jednego meczu.

Warto jednak mieć z tyłu głowy, że nawet jeśli bukmacher X umożliwia typowania piłki nożnej z wykorzystaniem narzędzia Bet Builder, to funkcja ta nie będzie dostępna przy okazji wszystkich lig oraz rozgrywek znajdujących się w ofercie zakładów, lecz tylko dla wybranych spotkań. Tego typu turnieje oraz mecze będą oznaczone specjalną ikoną (Bet Builder, BB, itd.) i tylko w ich przypadku gracz będzie mógł połączyć kilka selekcji z jednego wydarzenia.

Jakie jeszcze dyscypliny można typować z wykorzystaniem funkcji Bet Builder? Dość powszechna na stronach legalnych bukmacherów jest także oferta na mecze NBA i inne najpopularniejsze rozgrywki koszykarskie, a nieco rzadziej na ligę NHL oraz najlepsze turnieje hokejowe i amerykańską ligę futbolu NFL.

Bet Builder na piłkę nożną – jakie zakłady można typować?

Prawdopodobnie nie zdradzimy Wam wielkiej tajemnicy pisząc, że z opcji Bet Builder najczęściej korzystają typerzy obstawiający zakłady znajdujące się w sekcji PIŁKA NOŻNA. Dzieje się tak z kilku powodów, m.in. dlatego, że kursy piłkarskie cieszą się największą popularnością w ofercie legalnych bukmacherów, a najlepsi operatorzy z polską licencją robią co w ich mocy, aby jak najlepiej opakować topowe ligi i rozgrywki piłkarskie.

Jakie zakłady Bet Builder w obrębie piłki nożnej można typować na stronach legalnych bukmacherów w Polsce? Oferta i lista dostępnych rynków zależy od polityki bukmachera i pomysłowości analityków danej firmy, natomiast najczęściej są to m.in.:

 • Zwycięzca meczu
 • Podwójna szansa
 • Obie drużyny strzelą gola
 • Dokładny wynik
 • Do przerwy/Cały mecz
 • Handicapy
 • Suma goli
 • Rzuty rożne (suma)
 • Rzuty rożne (drużyny)
 • Strzelec gola
 • Liczba goli (zawodnik)
 • Kiedy zawodnik zdobędzie gola?
 • Otrzyma kartkę
 • Kartki (drużyny)
 • Co się wydarzy (np. słupki, poprzeczki, itd.)

Ile typów można umieścić na jednym kuponie Bet Builder? W zdecydowanej większości przypadków legalni bukmacherzy nie ograniczają typerów w żaden sposób, natomiast należy mieć świadomość, że jeśli potencjalna wygrana na kuponie będzie rekordowo wysoka, to bukmacher może nie zaakceptować sporej stawki.

Jak skorzystać z funkcji Bet Builder? Tworzenie kuponu krok po kroku

Konstruowanie kuponu z funkcją Bet Builder nie jest przesadnie skomplikowane, pod warunkiem – jak zwykle zresztą w tego typu sytuacjach – że gracz wie, jak się do tego zabrać. Poniżej prezentujemy szczegółową instrukcję, jak krok po kroku skonstruować zakład Bet Builder w obrębie jednego wydarzenia sportowego.

 1. Zaloguj się swoje konto gracza na stronie legalnego bukmachera (jeśli ciągle nie masz konta, to listę najlepszych operatorów z polską licencją odnajdziesz w naszym rankingu bukmacherów).
 2. Z listy dostępnych dyscyplin widocznych po lewej na stronie bukmachera wybierz konkurencję, która Cię interesuje.
 3. Wybierz zdarzenie, które chcesz wytypować.
 4. Sprawdź, czy bukmacher oferuje na nie zakłady Bet Builder.
 5. Jeśli tak, to możesz rozpocząć konstruowanie swojego kuponu.
 6. Wybierz 2 lub więcej kursów, które chcesz wytypować i kliknij button DODAJ DO KUPONU.
 7. Podaj stawkę, za którą chcesz obstawić zakład i… gotowe! Wszystko co musisz teraz zrobić, to trzymać kciuki za pozytywne rozstrzygnięcia w poszczególnych typach Bet Builder.

Żelazne zasady opcji Bet Builder

Zabierając się za typowanie zakładów bukmacherskich z wykorzystaniem opcji Bet Builder warto pamiętać o kilku zasadach. Ogólnych reguł jest znacznie więcej, natomiast cztery poniższe są nie do przeskoczenia i obowiązują na stronie każdego legalnego bukmachera w Polsce.

 • Poszczególne selekcje znajdujące się na zakładzie Bet Builder nie mogą się nawzajem wykluczać – tworząc swój kupon Bet Builder należy pamiętać, że poszczególne typy muszą być w miarę konsekwentne i jedna selekcja nie może wykluczać innej (np. nie można wytypować zakładu BTTS + Poniżej 1,5 goli). Oczywiście, gracz nie musi tego pilnować samodzielnie, gdyż system automatycznie odrzuci sprzeczne typy.
 • Funkcja Bet Builder dostępna jest dla zakładów znajdujących się w ofercie przedmeczowej – na ten moment możliwość konstruowania kuponu nie jest dostępna dla selekcji znajdujących się w sekcji LIVE i dotyczy wyłącznie kursów przedmeczowych.

 • Konstruując wielokrotny kupon AKO z użyciem kilku zakładów Bet Builder poszczególne zakłady mogą dotyczyć różnych dyscyplin – konstruktor zakładów nie ogranicza się wyłącznie do jednej dyscypliny na wielokrotnym kuponie AKO. Żebyśmy się dobrze zrozumieli – poszczególne zakłady Bet Builder muszą dotyczyć jednego zdarzenia, jednak na kuponie może znaleźć się kilka selekcji dotyczących różnych sportów (np. Typ A: Real wygra + Benzema strzeli + BTTS oraz Typ B: Lakers wygrają + James Over 25,5 punktów + Over 240,5 punktów w meczu).

 • Decydując się na zakład Bet Builder gracz nie ma możliwości wcześniejszego zamknięcia kuponu z opcją Cash-Out – skorzystanie z opcji Bet Builder zamyka możliwość wypłacenia kuponu przed czasem. Obowiązuje zatem zasada wszystko, albo nic, a typer musi zaczekać na końcowe rozstrzygnięcia w obstawionych meczach.

Opcja Bet Builder – wady i zalety

Korzystanie z opcji Bet Builder może dostarczyć sporej porcji rozrywki, a przy odrobinie szczęścia być źródłem rekordowej wygranej na kuponie. Pomimo niezaprzeczalnych zalet warto jednak mieć z tyłu głowy, że nie jest to funkcja pozbawiona wad, a poniżej prezentujemy zarówno jedne, jak i drugie.

 • Możliwość łączenia kilku typów z jednego meczu – niewątpliwą zaletą typowania zakładów Bet Builder jest możliwość wyciśnięcia danego meczu niczym cytryny. Z racji tego, że wszystkie typy na kuponie Bet Builder nie mogą się nawzajem wykluczać, to przy okazji rośnie szansa na powodzenie kilku pokrewnych scenariuszy gwarantujących wysoki kurs łączny (np. BTTS + Powyżej 1,5 goli w 1. połowie + Powyżej 3,5 goli w meczu).
 • Okazja na rozbicie banku na jednym kuponie – typowanie zakładów Bet Builder daje graczowi szansę na rekordową wygraną. Oczywiście konieczna jest przy tym spora porcja wiedzy i odrobina szczęścia, natomiast jeśli bukmacherski nos nie zawiedzie gracza przy okazji kilku selekcji, to potencjalna wygrana może prezentować się naprawdę okazale.
 • Doskonały sposób na sprawdzenie swojej wiedzy – zakłady Bet Builder to znakomite narzędzie ku temu, aby w miarę szybko przetestować nieco niszowe opcje i rynki kursowe. Może się okazać, że gracz odnajdzie na nich swoją niszę i będzie regularnie potrafił odnajdywać pomyłki kursowe bukmachera skutkujące wartościowymi typami.
 • Znacznie wyższa marża na zakłady Bet Builder – żeby nie było zbyt słodko, to musicie mieć świadomość, że w przypadku zakładów Bet Builder bukmacherzy naliczają dość sporą marżę. Prowizja w przypadku takich typów jest o wiele wyższa, niż wynikałoby to z kursów na poszczególne zakłady składowe całej selekcji Bet Builder. Przykładowo – zakład Bet Builder Barcelona wygra + Powyżej 2,5 goli + Lewandowski strzeli gola bukmacher wycenił po kursie 3.19, natomiast kurs łączny dla poszczególnych selekcji wynosi aż 5.92 (Barcelona wygra (1.83) x Powyżej 2,5 goli (1.76) x Lewandowski strzeli gola (1.84) ⇒ 5.92)!!! Różnica na niekorzyść gracza jest zatem kolosalna!
 • Zakłady Bet Builder wymagają od gracza sporej wiedzy i doświadczenia – decydując się na typowanie zakładów Bet Builder gracz musi posiadać odpowiednią porcję wiedzy dotyczącą nie tylko podstawowych rynków 1X2, ale także rozmaitych statystyk oraz scenariuszy w trakcie meczu. Skuteczne typowanie zakładów Bet Builder wymaga zatem dużego nakładu czasu i sił potrzebnych do analizowania kolejnych zdarzeń sportowych.

Legalni bukmacherzy z opcją Bet Builder

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, oferta zakładów Bet Builder nie jest dostępna u każdego bukmachera z polską licencją, natomiast z roku na roku tych serwisów jest coraz więcej i więcej. W poniższej tabeli prezentujemy legalnych operatorów, którzy posiadają opcję Bet Builder w swojej ofercie zakładów (stan na luty 2023).

Bet Builder – oferta legalnych bukmacherów w Polsce
BukmacherNazwa opcji
FortunaBet Builder
BetfanBet Builder
FuksiarzFuks Kreator
forBETBet Architekt
EtotoMIXbet
LV BetBet Builder
eWinnerBet Builder
BetclicMy Combi

Twój bukmacher nie obsługuje funkcji Bet Builder? Skorzystaj z zakładów kombinacyjnych!

A co z graczami, których bukmacherzy nie posiadają zakładów Bet Builder w swojej ofercie? Rozwiązania są dwa – tacy typerzy mogą rozważyć rejestrację konta u bukmachera z możliwością konstruowania kuponów Bet Builder lub sprawdzić, czy ich obecny operator obsługuje zakłady kombinacyjne. Co to takiego?

To bardzo popularny i dość powszechnie dostępny rynek zakładów, na którym bukmacher poniekąd sam tworzy kupony Bet Builder w obrębie danego zdarzenia. Gracz nie ma możliwości samemu decydować o typach, które chce umieścić na kuponie, lecz może skorzystać z gotowych już propozycji (np. Sevilla wygra + Powyżej 3,5 goli lub Liverpool nie przegra + Obie drużyny strzelą).

Czym różni się Bet Builder od opcji Custom Bet oraz My Bet?

Odwiedzając popularne forum bukmacherskie zauważyliśmy, że mniej doświadczeni gracze dość często zadają pytanie, czy Bet Builder jest tym samym co chociażby opcje Custom Bet od bukmachera eWinner oraz My Bet od firmy Betfan? Nie, to zupełnie dwie różne kwestie i nie można ich mylić!

Mamy głęboką nadzieję, że wiecie już czym jest funkcja Bet Builder i jakie opcje daje graczowi. Z kolei narzędzia Custom Bet oraz My Bet dają typerowi możliwość wcielenia się w rolę oddsmakerów wymyślających zakłady dla legalnych bukmacherów.

To proste – typer wypełnia specjalny formularz lub przesyła swoją propozycję zakładu na adres email bukmachera (np. Czy podczas Sylwestra w Zakopanem spadnie śnieg?, albo Kiedy Polska opuści Unię Europejską?, albo Czy Robert Lewandowski zmarnuje dwa rzuty karne z rzędu w barwach Barcelony?). Jeśli analitycy uznają taki zakład za wystarczająco ciekawy, to wystawią na niego kursy i włączą go do ogólnodostępnej oferty na stronie bukmachera.

Czy warto korzystać z opcji Bet Builder? Podsumowanie

Jak w ostatecznym rozrachunku należy ocenić funkcję Bet Builder? Warto, czy nie warto korzystać z konstruktora kuponów podczas obstawiania zakładów bukmacherskich online? Na tak zadane pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż poza kilkoma zaletami (jak chociażby szansą na rekordową wygraną przy odrobinie szczęścia) korzystanie z funkcji Bet Builder niesie za sobą sporo niebezpieczeństw, szczególnie w przypadku mniej doświadczonych graczy.

Dlatego też nie warto rozpoczynać swojej przygody z internetowymi zakładami sportowymi od korzystania z funkcji Bet Builder i konstruowania bardzo skomplikowanych kuponów AKO. Znacznie rozsądniejszą strategią wydaje się być sprawdzenie skuteczności swoich typów na nieco mniej wymagających rynkach SOLO i poznanie schematów dotyczących obstawiania i rozliczania poszczególnych selekcji.

Zakłady bukmacherskie Bet Builder – FAQ

 • Co to to jest opcja Bet Builder?

W największym możliwym skrócie jest to możliwość zbudowania wielokrotnego kuponu AKO w obrębie jednego wydarzenia sportowego. Więcej szczegółów w powyższym poradniku typera.

 • Czy Bet Builder jest ogólnodostępny w ofercie legalnych bukmacherów?

Nie, tej opcji nie posiadają w swojej ofercie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce, natomiast ich liczba rośnie z roku na rok.

 • Jakie dyscypliny mogę typować z wykorzystaniem opcji Bet Builder?

Możliwość zbudowania własnego kuponu dotyczy przede wszystkim meczów piłki nożnej, jednak czasami funkcja ta jest również dostępna dla meczów koszykówki, hokeja na lodzie oraz futbolu amerykańskiego.

 • Czy każdy mecz piłkarski objęty jest funkcją Bet Builder?

Nie, opcja ta dostępna jest wyłącznie dla wybranych lig oraz spotkań.

 • Czy Bet Builder oraz Custom Bet jest tym samym?

Nie, to kompletnie dwie różne funkcje. Różnicę pomiędzy obiema opcjami poznasz czytając nasz poradnik typera.

 • Czy Bet Builder nazywa się tak samo u wszystkich bukmacherów?

Nie, sporo operatorów wprowadza swoje własne nazewnictwo. Przykładowo – Fuksiarz nazwał tę opcję Fuks Kreator, w forBET jest to Bet Architekt, w Betclic My Combi, a w Etoto funkcję tę nazwano MIXbet.