Liga Mistrzów 2026/27: kto awansuje z fazy ligowej? Szanse wszystkich 36 drużyn

Po dwóch kolejkach fazy ligowej Ligi Mistrzów komplet punktów ma dziewięć drużyn, a Manchester City, Inter i FC Porto mają na koncie trzy punkty albo mniej. Tabela po dwóch meczach mówi jednak niewiele. Policzyliśmy szanse wszystkich 36 klubów na pierwszą ósemkę, baraże i odpadnięcie.

Jak działa faza ligowa Ligi Mistrzów

Każda drużyna gra osiem meczów z ośmioma różnymi rywalami, cztery u siebie i cztery na wyjeździe. Pierwsza ósemka awansuje prosto do 1/8 finału. Miejsca 9-24 grają dwumecze barażowe o pozostałe miejsca w 1/8 finału, a drużyny z miejsc 25-36 kończą europejski sezon, bez przejścia do Ligi Europy.

Z naszej symulacji wynika, ile punktów zwykle na to wystarcza: na ósme miejsce około 15, a na 24., ostatnie dające baraże, około 9. To mediana, w części sezonów próg będzie o punkt wyższy albo niższy.

Skąd te liczby

Siłę każdej drużyny policzyliśmy z wyników ligowych i pucharowych z ostatnich piętnastu miesięcy, w regulaminowym czasie gry. Nowsze mecze ważą więcej: spotkanie sprzed ośmiu miesięcy liczy się o połowę słabiej niż wczorajsze. Ligi porównujemy przez mecze europejskie, więc zwycięstwa w słabszej lidze nie podbijają oceny tak samo jak w Premier League. Potem rozegraliśmy resztę sezonu 20 000 razy.

Szanse wszystkich 36 drużyn

DrużynaPktMiejsca 1-8Miejsca 1-24OdpadnięcieKurs uczciwy na 1-8
Arsenal690%ponad 99%poniżej 1%1,12
Real Madryt675%ponad 99%poniżej 1%1,34
Barcelona670%99%1%1,43
Aston Villa667%99%1%1,50
Liverpool666%99%1%1,52
PSG665%99%1%1,53
Bayern Monachium458%98%2%1,73
Sporting CP648%98%2%2,09
Manchester City347%97%3%2,14
VfB Stuttgart634%94%6%2,97
Manchester United325%90%10%3,98
Real Betis623%92%8%4,30
Bodø/Glimt319%86%14%5,18
Atlético Madryt318%84%16%5,59
Club Brugge316%81%19%6,27
Szachtar Donieck414%82%18%6,94
Como39%72%28%11,24
Inter09%73%27%11,41
Borussia Dortmund37%72%28%13,54
FC Porto07%71%29%14,94
Villarreal35%61%39%19,70
Roma15%64%36%21,88
AEK Ateny34%60%40%23,84
Viking14%56%44%26,81
RC Lens34%54%46%27,06
Feyenoord33%50%50%29,85
RB Lipsk33%51%49%32,68
Sabah Baku32%48%52%43,38
Fenerbahçe12%42%58%50,51
PSV Eindhoven11%37%63%73,26
Lille OSC01%27%73%196,08
Napoli0poniżej 1%21%79%–
Galatasaray0poniżej 1%19%81%–
Slavia Praga0poniżej 1%10%90%–
LASK Linz0poniżej 1%9%91%–
Slovan Bratysława0poniżej 1%5%95%–
Stan na 19.10.2026 rano, przed poniedziałkowymi meczami. Kolejność według szansy na pierwszą ósemkę. Kurs uczciwy to 1 podzielone przez szansę. Jeśli bukmacher płaci więcej, zakład ma przewagę; jeśli mniej, w długim okresie traci.

Co pokazuje symulacja

Arsenal najpewniejszy, choć jest dopiero siódmy

Arsenal ma najwyższą ocenę siły ze wszystkich uczestników, głównie dzięki obronie. W 90% symulacji kończy w pierwszej ósemce, a w 30% wygrywa całą fazę ligową. Uczciwy kurs na jego miejsce w ósemce to 1,12, więc u bukmachera będzie to zakład za niski, żeby miał sens.

Manchester City i Bayern: tabela ich zaniża

Manchester City jest 17. z trzema punktami, ale w 47% symulacji i tak wchodzi do pierwszej ósemki. Bayern, 10. z czterema punktami, robi to w 58%. Przy tak silnych drużynach jedna strata na początku znaczy mało, bo zostało sześć meczów.

Komplet punktów nie gwarantuje ósemki

Real Betis i VfB Stuttgart wygrały oba mecze, ale ich siła jest wyraźnie niższa niż czołówki. Betis kończy w ósemce w 23% symulacji, Stuttgart w 34%. Dla obu najbardziej prawdopodobne są baraże.

Inter i Porto z zerem, ale nie skreślone

Inter i FC Porto przegrały oba mecze. Do pierwszej 24 wchodzą jednak w 73% i 71% symulacji: sześć meczów to dość, żeby odrobić dwie porażki, jeśli drużyna jest tak mocna, jak sugerują jej wyniki z ostatnich miesięcy.

Najbliżej odpadnięcia

Najczęściej poza pierwszą 24 kończą: Slovan Bratysława (95%), LASK Linz (91%), Slavia Praga (90%), Galatasaray (81%).

Nasz typ długoterminowy

Manchester City w pierwszej ósemce to zakład, w którym tabela i dane najbardziej się rozjeżdżają. Uczciwy kurs to 2,14; bukmacher, który patrzy na 17. miejsce, może wystawić wyższy. Podobnie z Bayernem (1,73). Z drugiej strony zakład na Real Betis w ósemce ma sens dopiero przy kursie powyżej 4,30.

Model nie zna kontuzji, zmian trenera ani rotacji przed meczami ligowymi, więc traktuj te liczby jako punkt wyjścia. Zapowiedzi meczów 3. kolejki (20-21 października) z naszymi typami znajdziesz w typach na Ligę Mistrzów.

Bonus powitalny Superbet: 255 zł w freebetachWarunki i szczegóły oferty
  • Freebet 100% od pierwszej wpłaty (do 200 PLN)
  • Freebet 35 PLN za pierwszą wpłatę min. 50 PLN tylko z kodem PEWNIACZKI
  • Freebet 20 PLN za zakład w aplikacji w ciągu 7 dni od 1. depozytu
Odbierz bonus18+ · Graj odpowiedzialnie
Redakcja Pewniaczki · aktualizacja 21.10.2026 Podaj dalej

Ranking bukmacherów

1 Superbet Freebet 100% od pierwszej wpłaty (do 200 PLN) Załóż konto
2 Fortuna Zakład Bez Ryzyka do 200 PLN na pierwszy kupon, zwrot stawki w gotówce Załóż konto
3 STS Pakiet powitalny do 760 PLN: 660 zł bonusów i 100 zł bez ryzyka Załóż konto
4 PZBuk Freebet o wartości Twojego pierwszego zakładu, maksymalnie 300 PLN Załóż konto
5 ComeOn Pierwszy zakład bez ryzyka do 250 PLN na start Załóż konto
6 TOTALbet Pierwszy zakład bez ryzyka, maksymalna stawka kuponu 111 PLN Załóż konto
7 Betters Bonus od depozytu do 1200 PLN w dwóch etapach Załóż konto
8 AdmiralBet 1. depozyt: 100% do 100 PLN + freebet 25 PLN (od wpłaty 100 PLN) Załóż konto
9 ETOTO Bonus 100% od 1. depozytu do 500 PLN + 50 punktów w Misjach Załóż konto
10 forBET Bonus Box: do 3550 PLN przy Pakiecie VIP Załóż konto
11 LV BET Pakiet powitalny do 4321 PLN Załóż konto
12 Betfan Pakiet powitalny do 600 PLN w trzech depozytach Załóż konto
13 Betclic Zwrot stawki za przegrany pierwszy zakład: freebet do 50 PLN Załóż konto
Zobacz szczegóły rankingu ›

Typy na dziś

Środa, 21 października

Liga Mistrzów · 18:45Como–Man Utd–Nasz typ: Como lub remisZagrajLogo STS1.42Pakiet powitalny do 760 PLN: 660 zł bonusów i 100 zł bez ryzykaSTS300 PLN za drużynę z golem, w tym w meczach Lecha i JagielloniiWięcej
Liga Mistrzów · 21:00Club Brugge–Lens–Nasz typ: Powyżej 2,5 golaZagrajLogo Superbet1.56Freebet 100% od pierwszej wpłaty (do 200 PLN)
Wszystkie typy na dziś ›

Typy na jutro

Czwartek, 22 października

Liga Europy · 18:45Ararat-Armenia–AZ Alkmaar–Nasz typ: Obie drużyny strzelą golaZagrajLogo LV BET1.65Pakiet powitalny do 4321 PLN
Liga Europy · 18:45OFI–Leverkusen–Nasz typ: Bayer Leverkusen z handicapem -1,5ZagrajLogo Superbet1.62Freebet 100% od pierwszej wpłaty (do 200 PLN)
Liga Europy · 18:45Dinamo Zagrzeb–NEC Nijmegen–Nasz typ: Dinamo Zagrzeb wygraZagrajLogo TOTALbet1.65Pierwszy zakład bez ryzyka, maksymalna stawka kuponu 111 PLN
Wszystkie typy na jutro ›

Typy na weekend

Piątek, 23 października

Ekstraklasa · 18:00Motor–Zagłębie–Nasz typ: Obie drużyny strzelą golaZagrajLogo Fortuna1.61Zakład Bez Ryzyka do 200 PLN na pierwszy kupon, zwrot stawki w gotówce
Bundesliga · 20:30Stuttgart–Mönchengladbach–Nasz typ: Powyżej 3,5 golaZagrajLogo Superbet1.72Freebet 100% od pierwszej wpłaty (do 200 PLN)
Ligue 1 · 20:45Brest–Nice–Nasz typ: Powyżej 2,5 golaZagrajLogo TOTALbet1.67Pierwszy zakład bez ryzyka, maksymalna stawka kuponu 111 PLN
Wszystkie typy na weekend ›

Tabela

# Drużyna M +/- Pkt
1 Paris Saint Germain Paris Saint Germain 3 +9 9
2 Liverpool Liverpool 3 +5 9
3 VfB Stuttgart VfB Stuttgart 3 +5 7
4 Aston Villa Aston Villa 2 +7 6
5 Barcelona Barcelona 3 +5 6
6 Manchester City Manchester City 3 +4 6
7 Sporting CP Sporting CP 2 +4 6
8 Arsenal Arsenal 2 +4 6
9 Real Madrid Real Madrid 2 +2 6
10 Real Betis Real Betis 2 +2 6
11 Borussia Dortmund Borussia Dortmund 3 +1 6
12 Bayern München Bayern München 2 +5 4
13 AS Roma AS Roma 3 +3 4
14 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 2 +2 4
15 Atletico Madrid Atletico Madrid 3 +1 4
16 PSV Eindhoven PSV Eindhoven 3 0 4
17 Como Como 2 +2 3
18 Manchester United Manchester United 2 +2 3
19 Villarreal Villarreal 3 0 3
20 Club Brugge KV Club Brugge KV 2 0 3
21 Lens Lens 2 -1 3
22 Napoli Napoli 3 -2 3
23 RB Leipzig RB Leipzig 2 -2 3
24 Feyenoord Feyenoord 2 -3 3
25 Sabah FA Sabah FA 3 -3 3
26 Bodo/Glimt Bodo/Glimt 3 -5 3
27 AEK Athens FC AEK Athens FC 3 -5 3
28 Fenerbahçe Fenerbahçe 3 -6 2
29 Viking Viking 2 -2 1
30 Slavia Praha Slavia Praha 3 -3 1
31 Inter Inter 2 -2 0
32 Lask Linz Lask Linz 2 -4 0
33 FC Porto FC Porto 3 -4 0
34 Lille Lille 2 -4 0
35 Galatasaray Galatasaray 2 -5 0
36 Slovan Bratislava Slovan Bratislava 3 -12 0

Tabela aktualizowana na żywo w trakcie meczów.

Terminarz

2. kolejka

  • wt. 13.10
  • Lens Sporting CP ✗ 0 2
  • Sabah FA Slavia Praha ✗ 2 0
  • Arsenal Lille ✓ 3 0
  • RB Leipzig PSV ✓ 1 0
  • Inter Club Brugge ✓ 3 4
  • Atlético Man Utd ✓ 2 0
  • Villarreal Napoli ✓ 3 1
  • Galatasaray Barcelona ✓ 1 4
  • Viking Bayern ✓ 3 3
  • śr. 14.10
  • Feyenoord Como ✗ 3 2
  • Lask Linz Liverpool ✓ 3 6
  • Man City PSG ✗ 2 4
  • Aston Villa Fenerbahçe ✓ 6 0
  • Bodo/Glimt Dortmund ✗ 1 0
  • AS Roma Real Madrid ✓ 3 4
  • Real Betis FC Porto ✓ 3 2
  • Shakhtar AEK Ateny ✓ 3 1
  • Slovan Stuttgart ✗ 0 3

3. kolejka

  • wt. 20.10
  • Fenerbahçe Slavia Praha ✗ 2 2
  • Sabah FA Dortmund ✓ 1 2
  • Liverpool Villarreal ✗ 4 3
  • Man City AEK Ateny ✓ 5 1
  • PSG Barcelona ✓ 4 2
  • Stuttgart Atlético = 1 1
  • FC Porto PSV ✗ 0 1
  • Napoli Bodo/Glimt ✓ 4 3
  • AS Roma Slovan ✓ 4 0
  • śr. 21.10
  • Lille Galatasaray 18:45
  • Como Man Utd typ 18:45
  • Aston Villa Viking typ 21:00
  • Bayern Arsenal typ 21:00
  • Sporting CP Lask Linz typ 21:00
  • Inter Shakhtar typ 21:00
  • Real Madrid RB Leipzig typ 21:00
  • Real Betis Feyenoord 21:00
  • Club Brugge Lens typ 21:00

4. kolejka

  • wt. 3.11
  • Shakhtar Sporting CP 18:45
  • Galatasaray Stuttgart 18:45
  • Man Utd AS Roma 21:00
  • Feyenoord Inter 21:00
  • Bodo/Glimt Lille 21:00
  • Barcelona Aston Villa 21:00
  • Atlético Bayern 21:00
  • Villarreal PSG 21:00
  • Lask Linz Slovan 21:00
  • śr. 4.11
  • AEK Ateny Real Madrid 18:45
  • Fenerbahçe Liverpool 18:45
  • Lens Como 21:00
  • Dortmund Real Betis 21:00
  • RB Leipzig Man City 21:00
  • PSV Club Brugge 21:00
  • FC Porto Napoli 21:00
  • Slavia Praha Arsenal 21:00
  • Viking Sabah FA 21:00

Inne typy

Środa, 21 października

Liga Mistrzów · 21:00Inter–Szachtar Donieck–Nasz typ: Obie drużyny strzelą golaZagrajLogo STS1.77Pakiet powitalny do 760 PLN: 660 zł bonusów i 100 zł bez ryzyka
Liga Mistrzów · 21:00Sporting CP–LASK Linz–Nasz typ: Sporting z handicapem -1,5ZagrajLogo Superbet1.60Freebet 100% od pierwszej wpłaty (do 200 PLN)
Liga Mistrzów · 21:00Aston Villa–Viking–Nasz typ: Obie drużyny strzelą golaZagrajLogo Superbet1.71Freebet 100% od pierwszej wpłaty (do 200 PLN)

Promocje u bukmacherów

Wszystkie promocje