eWinner z dniem 30 czerwca 2023 zakończy swoją działalność. Bukmacher wydał stosowny komunikat, w którym podaje najważniejsze informacje. Sprawdź je w poniższym tekście.

Ewinner Sp. z o.o uzyskał zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. Pierwsze zakłady gracze mogli zawierać we wrześniu 2019 roku.

Działania eWinner na polskim rynku

Zakłady bukmacherskie eWinner nie są aż tak rozpoznawalnym graczem na rynku, jak niektórzy „więksi” konkurenci, jednak trzeba szczerze przyznać, że to naprawdę atrakcyjna opcja dla wszystkich graczy. Ciekawa oferta (zarówno pod kątem bonusów i promocji, jak i rynków zdarzeń), fajnie prowadzony marketing, przejrzysta strona oraz aplikacja mobilna – tutaj wszystko się zgadza i jest na swoim miejscu. Bukmacher online eWinner mocno stawia na to, aby być utożsamianym ze sportem, dlatego w niektóre rozgrywki i dyscypliny wchodzi naprawdę mocno – jest on oficjalnym sponsorem żużlowej Speedway Ekstraligi, a ponadto jest sponsorem tytularnym w piłkarskiej II lidze oraz I lidze żużla, które funkcjonują pod nazwami eWinner 2. Liga oraz eWinner 1. Liga. Opisując tego bukmachera nie można również zapomnieć, że głównym jego ambasadorem był Marcin Gortat, czyli legendarny polski koszykarz, którego wizerunek bardzo często widzieliśmy na materiałach promocyjnych.

Kłopoty finansowe?

Spółce nie udało się osiągnąć spodziewanej rentowności, co niestety zaskutkowało decyzją o zakończeniu działalności. W przeszłości, bo pod koniec 2021 roku mówiło się nawet o kupnie eWinner przez Totalizator Sportowy. Nieoficjalnie wspominano kwotę 8 milionów złotych, co nie przekładało się na wartość marki, licencji oraz bazy klientów. Sami przedstawiciele Totalizatora Sportowego w późniejszych informacjach prasowych zdementowali pogłoski o chęci zakupu bukmachera. W ostatnim czasie w kuluarach mówiło się o możliwości kupna eWinner za symboliczną złotówkę! Był jednak pewien haczyk – około 70 milionów złotych straty…

Ważne daty

  • 1 marca 2023 – wyłączenie możliwości otrzymania bonusu powitalnego dla nowych graczy
  • 31 marca 2023 – koniec możliwości zawierania zakładów oraz korzystania ze środków bonusowych
  • 27 kwietnia 2023 – ostatni dzień na wykorzystanie punktów w Klubie eWinner
  • 27 czerwca 2023 – ostatni dzień rozliczeń zakładów długoterminowych
  • 30 czerwca 2023 – ostatni dzień na złożenie przez graczy dyspozycji wypłaty pieniędzy zgromadzonych na koncie typerskim

E-mail do graczy

Bukmacher do swoich graczy wysłał wiadomość e-mail, w której poinformował ich o zaistniałej sytuacji. Gracze zostali zapewnieni o możliwości ciągłego kontaktu w razie pytań bądź wątpliwości oraz zapewnieni o tym, że ich środki są bezpieczne.