[table_of_contents]

Jeśli chodzi o boks, to bukmacherzy dają graczom spore pole do popisu. Zakłady na tę dyscyplinę, to nie tylko wskazanie zwycięzcy walki. Zarówno najwięksi bukmacherzy jak i mniejsi, oferują opcję rozbicia. Jakie zakłady możemy zatem zawierać? Wyjaśniamy! Podstawowym rodzaje zakładu jest trzytorowy klasyk. W tym przypadku gracz może wskazać zwycięstwo zawodnika pierwszego, drugiego lub remis. Ten ostatni posiada zazwyczaj wysokie kursy, gdyż remisowe starcie zdarza się w boksie rzadko, ale nie jest niemożliwe.

Zakończenie walki — ten rodzaj zakładu jest dobrą okazją na podbicie kursu. Ryzyko jest jednak większe, ponieważ zadaniem typer jest nie tylko prawidłowe wskazanie zwycięzcy walki, ale również sposobu jej zakończenia. Opcji jest kilka. Walka bokserska, może mieć swój finał po nokaucie (KO), technicznym nokaucie (TKO), zwycięzca może zostać wskazany na podstawie punktów przyznanych przez sędziów, a nawet po dyskwalifikacji przeciwnika.

Czas zakończenia walki — zakłady związane z określonym czasem w trakcie zdarzenia, można zawierać w wielu dyscyplinach. Nie inaczej jest w boksie. Gracz może wskazać konkretną rundę, w której nastąpi koniec walki lub zakres rund, np. 1-3 czy 8-10. W drugim z wymienionych przypadków, kursy są nieco niższe, ale ryzyko porażki jest nieco mniejsze.

Liczba rund — to zakład podobny do tego, który polega na wskazaniu czasu zakończenia walki. Różnica polega jednak na tym, że typer musi określić czy walka będzie miała więcej czy mniej rund niż zaproponował bukmacher (tzw. under/over).

Koniec walki — ostatnim, a zarazem jednym z najpopularniejszych rozbić, jest zakład na rodzaj końca walki. W tym przypadku zadaniem gracza, jest wskazanie tego czy walka zakończy się przed czasem czy zostanie rozstrzygnięta na punkty. Typer nie musi jednak określać konkretnego rodzaju jej zakończenia.

Oferta bukmacherska na boks

Boks, to jeden z najpopularniejszych sportów walki. Nie dziwi zatem fakt, że znajduje się on w ofercie każdego, legalnego bukmachera w Polsce. Który z nich ma jednak najlepszą ofertę? Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin, trudno wskazać konkretnego. Zarówno mniejsze firmy bukmacherskie jak i największe z STS-em czy Fortuną na czele, mają do zaoferowania coś ciekawego. Niektórzy z nich próbują przyciągnąć graczy szerszą opcją rozbicia zakładów, kolejni mają w ofercie mniej popularne gale, a inni przygotowali streamy na żywo z walk. Jeśli chodzi o kursy, to te uzależnione są od konkretnych wydarzeń. Wskazanie najlepszego bukmachera uzależnione jest zatem od preferencji gracza i tego, jakie konkretnie zdarzenia chce obstawić.

Na co zwrócić uwagę typując boks?

Jak typować boks, żeby wygrać? To pytanie zadaje sobie zapewne wielu graczy na całym świecie. Odpowiedź na nie, nie jest jednak prosta i niestety nie ma sposobu, który da nam gwarancję wygranej. Jest jednak kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę, zanim zawrzemy zakład. Jedną z nich na pewno jest forma zawodników. Niektórzy typerzy wskazują zwycięzcę, kierując się jedynie nazwiskiem zawodnika. Oczywiście często uda im się wygrać, jednak zawsze warto prześledzić jego kilka wcześniejszych walk. Po kilku porażkach z rzędu, możemy wnioskować, że szczyt formy danego pięściarza minął, choć jego bilans wygranych i porażek z całej kariery i tak wygląda imponująco. W takim przypadku szanse na wygraną w najbliższej walce maleją. Działa to również w drugą stronę. Zawodnik, który na początku swojej kariery poniósł kilka porażek, może nie mieć rewelacyjnego rekordu, ale kilka wygranych z rzędu sprawia, że jego morale szybują w górę, a to, jak wiadomo, w sporcie często ma spore znaczenie.

Warunki fizyczne — według wielu, to właśnie warunki fizyczne mają kluczowe znaczenie dla przebiegu walki i jego ostatecznego rozstrzygnięcia. Zawodnik z większym wzrostem, a co za tym najczęściej idzie, zasięgiem ramion, ma sporą przewagę nad przeciwnikiem. Warunki fizyczne w połączeniu ze sporą siłą sprawiają, że nawet dobry technicznie pięściarz, może mieć kłopot z takim rywalem.

Statystyki — wielu graczy swoją analizę przed zawarciem zakładu opiera na statystykach. W boksie, również mogą okazać się one przydatne, szczególnie jeśli chcemy obstawić innego rodzaju zakład, niż tylko wskazać zwycięzcę pojedynku. W przypadku, gdy naprzeciw siebie stają pięściarze, których walki często kończą się nokautem, możliwe, że ich starcie również zakończy się przed czasem. Wynik starcia zawodników mocnych fizycznie, możemy jednak poznać dopiero po gongu w ostatniej rundzie. Statystyki bez wątpienia mają znaczenie i warto je śledzić.

Przygotowania do walki — Choć walka bokserska trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, to zazwyczaj poprzedzają ją miesiące przygotowań. I to właśnie one mają kluczowy wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia. Zdarza się jednak, że niektórzy bokserzy nie poświęcają na nie wystarczająco dużo czasu. Może mieć to odzwierciedlenie w ringu. Zawodnik nie będzie tak dynamiczny, jak nas do tego przyzwyczaił, jego ciosy nie będą wystarczająco mocne, a każdy słaby punkt spróbuje wykorzystać przeciwnik. Warto zatem sprawdzić, jak do starcia przygotowywali się poszczególni pięściarze, bo zwycięstwo faworyta, nie musi być tak oczywiste.