fbpx
Skoki

Typy na skoki narciarskie: Puchar Świata 2022/23 (zakłady długoterminowe na sezon)

Pewniaczek 25.11.2022 11:13 0

27.11.2022 12:12

Choć od początku sezonu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle minęły już trzy tygodnie, to jednak dopiero teraz na dobre wkręcamy się w karuzelę Pucharu Świata. Przed nami konkursy w Ruce nieopodal Kuusamo, dlatego czas przedstawić nasze prognozy długoterminowe na ten sezon. Jakie typy na skoki narciarskie proponujemy?

Typy na skoki narciarskie: klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2022/23

Poszczególne konkursy Pucharu Świata tak naprawdę dadzą nam pełen obraz formy wszystkich zawodników, jednak na podstawie wiedzy z poprzednich lat można sporo wyciągnąć. W ten właśnie sposób stworzyliśmy mały przewodnik skoków narciarskich na sezon 2022/23.

Kursy na poszczególne zakłady długoterminowe na skoki narciarskie 2022/23 pochodzą z oferty bukmachera STS.

Najlepszy Słoweniec Puchar Świata 2022/23 – Peter Prevc

Dość ryzykowny wybór, ponieważ bukmacherzy STS wyżej w Pucharze Świata oceniają Anze Laniska (1.25) i Timiego Zajca (4.50). Popularny „Pero” może jednak zaskoczyć zwłaszcza, że kiedyś sięgnął już przecież po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Słoweńcy są znani z tego, że skaczą równo, a Peter Prevc zwykle jest najpewniejszy na przekroju całego sezonu.

Kurs w STS: 10.00

Najlepszy Norweg Puchar Świata 2022/23 – Halvor Egner Granerud

Wybór trudny, ponieważ Norwegowie dysponują bardzo mocną kadrą. Oprócz Graneruda duże szanse na powodzenie w Pucharze Świata 2022/23 ma także Marius Lindvik, a nie możemy zapomnieć również o „sympatycznym wąsaczu”, czyli Robercie Johannsonie, który (zwłaszcza na mamutach) może być niezwykle groźny. Nasz wybór pada jednak na Graneruda, który wydaje się być najmocniejszą opcją w szeregach Norwegii.

Kurs w STS: 2.00

Najlepszy Niemiec Puchar Świata 2022/23 – Markus Eisenbichler

Rozjuszony reprezentant naszych zachodnich sąsiadów będzie za wszelką cenę chciał pokazać, że należy do ścisłej światowej czołówki. Słynny w Polsce „Ajzenbiśla” to przecież mistrz świata z 2019 roku na dużej skoczni! Ekscentryczny Niemiec poprzedni sezon miał najwyżej, jak na niego możliwości, średni, co spowoduje zapewne jego chęć do bycia najlepszym w tym już rozpoczętym.

Kurs w STS: 3.50

Najlepszy Japończyk Puchar Świata 2022/23 (bez Ryoyu Kobayashiego) – Yukiya Sato

„Najniższy w stawce filigranowy Japończyk”, jak ochrzcili go polscy komentatorzy, wydaje się być solidnym numerem 2 japońskiej kadry. Dysponujący silnym odbiciem Sato w poprzednich latach skakał zawsze solidnie, jednak bez takiego błysku, który czyniłby go mistrzem. Ta karta może się jednak odwrócić w tym sezonie, dlatego typujemy, że będzie on japońskim „numerem dwa” po fenomenalnym Kobayashim.

Kurs w STS: 4.00

Najlepszy Austriak Puchar Świata 2022/23 – Manuel Fettner

Ryzyko? Jak najbardziej wskazane! Fettner jest jak wino, im starszy tym lepszy. W wieku 36 lat sięgnął po złoto w drużynie i srebro na normalnej skoczni w Pekinie. Czy Fettner to drugi Kasai? Chyba już otwarcie można powiedzieć, że tak…

Kurs w STS: 6.75

Najlepszy Polak Puchar Świata 2022/23 – gr. „młodsza” – Jakub Wolny

Tutaj decyzja na temat wyboru była pomiędzy Wolnym a Pawłem Wąskiem. Za Wolnym „na plus” wydaje się przemawiać fakt, że posiada większe doświadczenie w PŚ, a poza tym jest solidnym lotnikiem. W tym roku skoków na mamutach będziemy mieli sporo, dlatego Jakub powinien punktować całkiem dobrze.

Kurs w STS: 3.50

Najlepszy Polak Puchar Świata 2022/23 – Dawid Kubacki

No i na sam koniec prawdziwy creme de la creme. Dawid Kubacki, Piotr Żyła czy Kamil Stoch? Kogo z tej „śmietanki” Pucharu Świata wytypować jako najlepszego Polaka na koniec sezonu? Wydaje nam się, że Kubackiego. Dlaczego? Stoch może przygotowywać się pod najważniejsze imprezy tego sezonu (Turniej Czterech Skoczni, a także mistrzostwa świata w lotach – jedyne trofeum, którego jeszcze nie wygrał), natomiast Żyła skacze bardzo nierówno. Dawid Kubacki wygrał pierwsze dwa konkursy w Wiśle i jest na dobrej drodze do walki o dobry wynik w Pucharze Świata, dlatego taki kurs dziwić nie może.

Kurs w STS: 1.22

Podaj dalej FB TT
STS
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • 100% bonusu od 1. depozytu do 100 PLN
  • 50% bonusu od 2. depozytu do 200 PLN
  • 50% bonusu od 3. depozytu do 300 PLN
  • 60 PLN za wykonanie zadań

Inne typy

Promocje u bukmacherów

Wszystkie promocje
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pewniaczki.pl

© 2024 Pewniaczki.pl / Polityka prywatności

Newsletter

Zapisz się do newslettera i otrzymuj swoją porcję darmowych typów!