La Liga Piłka nożna

La Liga: Vallecano – Celta Vigo

Pewniaczek 08.11.2022 12:59 0

12.11.2022 20:00

W tej parze mamy do czynienia z zespołami, których forma znajduje się na dwóch różnych biegunach – gospodarze złapali mocny wiatr w żagle i zaskakująco wygrywają mecz za meczem, z kolei goście wydłużyli serię spotkań bez zwycięstwa i trudno będzie im przerwać ją akurat teraz.

Vallecano po wpadkach sąsiadów w ligowej tabeli poprawiło swoją pozycję i zajmuje w tej chwili 7 miejsce, co daje realne szanse na to, aby zakwalifikować się do europejskich pucharów. Wrażenie robią ostatniego wyniki tego zespołu, bo po remisach z Getafe i Atletico Madryt przyszły 3 kolejne zwycięstwa – najpierw efektowne 5:1 z Cadiz, a później prestiżowe wygrane z Sevillą (1:0) oraz, przede wszystkim, Realem Madryt, który poległ 2:3. Jeżeli spojrzymy na same spotkania domowe, to mamy tu naprawdę świetny bilans Vallecano, które 4 razy wygrało, 1 raz zremisowało i 1 raz przegrało, co naprawdę robi spore wrażenie.

Celta prezentuje się totalnie odwrotnie do swojego rywala, bo nie tylko nie wygrała od 6 kolejek, ale też zaliczyła w tym czasie aż 5 porażek, przez co plasuje się w strefie spadkowej. Największą bolączką gości jest ich postawa w meczach wyjazdowych, bo na 6 spotkań ich bilans to wygrana i aż 5 porażek, co w obliczu starcia z rozpędzonym Vallecano wygląda naprawdę kiepsko. Co gorsze, pięć kolejnych porażek to aż 15 straconych bramek, gdzie aż 4 mecze to min. 3 gole na minusie. Tutaj wygrana gości będzie sporą niespodzianką, ale biorąc pod uwagę dość wysoki kurs na Vallecano można spróbować bezpieczniejszej opcji z wygraną połową – jeżeli ktoś woli zaryzykować, to czysta jedynka również może być ciekawym wyborem.

Typ: Vallecano wygra dowolną połowę