Piłka nożna Reprezentacje

(23.11.2022) Mistrzostwa Świata (Grupa F): Maroko – Chorwacja

szymon 22.11.2022 10:39 0

23.11.2022 11:00

W środowym meczu grupy F wystąpią dwie drużyny, które w ostatnim kwadransie meczów często tracą lub zdobywają bramki – mowa tu oczywiście o reprezentacjach Maroko oraz Chorwacji. W połączeniu z dużą liczbą minut dodawanych przez sędziów do podstawowego czasu gry – po pierwszych czterech meczach mundialu druga połowa jest dłuższa średnio o osiem minut – typ dotyczący bramki w ostatnim kwadransie spotkania wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Maroko: statystyki, analiza ostatnich meczów, skład na mecz z Chorwacją na MŚ2022

Reprezentacja Maroko w tym roku wygrała 9 spotkań, 5 zremisowała, a tylko raz schodziła z boiska pokonana. We wszystkich wymienionych spotkaniach „Lwy Atlasu” zdobyły 22 gole, a ponad 30% swojego dorobku bramkowego strzeliły po 75. minucie. Bilans bramkowy Marokańczyków w ostatnim kwadransie tegorocznych meczów to 7:2.

W zespole Afrykańczyków najlepszą formę w ostatnich miesiącach prezentują dwaj boczni obrońcy – Achraf Hakimi oraz Noussair Mazraoui. W drugiej linii kibice „Lwów Atlasu” będą mogli liczyć na grającego regularnie w Ligue 1 Amine Harita czy Hakima Ziyecha, który w ostatnich miesiącach zadomowił się na ławce rezerwowych Chelsea, ale już nieraz udowadniał, że jedną akcją jest w stanie zmienić losy meczu.

Chorwacja: statystyki, analiza ostatnich meczów, skład na mecz z Maroko na MŚ2022

Chorwacja w 2022 roku wygrała 6 z 9 meczów. Oprócz dobrej formy z Marokańczykami łączy ich jeszcze jedno – częste zdobycze bramkowe w ostatnich 15 minutach podstawowego czasu gry. W ostatnich siedmiu spotkaniach chorwaccy piłkarze pięciokrotnie zaaplikowali rywalom bramkę po 76. minucie, a w tym czasie rywale wpakowali im dwa trafienia.

Bezsprzecznie na papierze największą gwiazdą „Vaternich” jest doświadczony pomocnik Luka Modrić, który jest niczym wino – im starszy, tym lepszy. 37-latek z mundialu w Rosji wrócił z nagrodą najlepszego piłkarza turnieju, a w trwającym sezonie błyszczy formą w Realu Madryt, co pozwala pokładać w nim duże nadzieje związane z kreowaniem gry Chorwacji na mistrzostwach świata Katarze.

Maroko – Chorwacja: przewidywane składy:

Maroko: Bono – Hakimi, Saiss, Dari, Mazraoui – Amrabat, Harit, Ziyech, Boufal, Ounahi – En-Nesyri.

Chorwacja: Livaković – Barisić, Gvardiol, Lovren, Stanisić – Brozović, Kovacić, Modrić – Perisić, Budimir, Vlasić.

Nasz typ: strzelony gol – między 76. minutą a końcem meczu