Najlepsza koszykarska liga świata rozkręciła się na dobre. Po ponad dwudziestu spotkaniach rozegranych przez każdą z drużyn jesteśmy w stanie wskazać kilka czołowych ekip rozgrywek, a także ich outsiderów. Kogo należy zatem upatrywać w roli faworytów w najbliższej kolejce spotkań? Nasze typy na NBA to m.in. zakłady na mecze Philadelphii 76ers oraz Los Angeles Clippers.

Houston Rockets i Philadelphia 76ers

Pierwszym pojedynkiem, który postanowiliśmy wziąć na tapet jest spotkanie pomiędzy Houston Rockets i Philadelphia 76ers. Zdecydowanym faworytem w tym starciu są, w naszej opinii, goście, którzy będą chcieli zmazać plamę po dwóch poniesionych ostatnio porażkach z silniejszymi od siebie ekipami – Cleveland Cavaliers oraz Memphis Grizzlies. Nie jest to jednak wyłączny powód, dla którego typujemy do zwycięstwa drużynę ze wschodu. Na ich korzyść przemawia również bilans spotkań bezpośrednich, w których górowali oni nad ekipą z Houston we wszystkich z pięciu rozegranych ostatnio spotkaniach. Jeśli chodzi o problemy gospodarzy, to z pewnością są nim również kontuzje, przez które perspektywa zwycięstwa oddala się jeszcze mocniej. Pod znakiem zapytania stoi bowiem występ Erica Gordona, a ponadto wciąż kontuzjowany jest skrzydłowy Jae’Sean Tate, który w minionym sezonie rzucał dla Rockets średnio ponad 11 punktów na mecz. Jeżeli mamy wybierać najbliższe typy na NBA, to jest to idealna opcja.

Nasz typ: wygra Philadelphia 76ers (handicap– 5 punktów razem z dogrywką)

Kurs w Etoto: 1.61

Charlotte Hornets – Los Angeles Clippers

Kolejny mecz, który bierzemy pod lupę to pojedynek pomiędzy wspomnianym wcześniej Los Angeles Clippers a Charlotte Hornets. W tym przypadku kandydatem do zwycięstwa również są w naszej opinii goście. Z czego to wynika? Przede wszystkim z jakości prezentowanej przez zespół z „Miasta Aniołów”. Clippersi w ostatnich meczach nie mieli większych problemów z pokonaniem niżej notowanych drużyn, a ponadto sporo kłopotów potrafili przysporzyć nawet lepszym od siebie klubom. Tego samego nie można jednak powiedzieć o Charlotte Hornets. Zespół ten nie najlepiej radzi sobie w trwającym sezonie, czego efektem jest dopiero 13 miejsce w konferencji wschodniej. Uwzględniając również wyniki bezpośrednich spotkań obu ekip, można zatem stwierdzić, że faworytem zbliżającego się starcia będzie Los Angeles Clippers.

Nasz typ: Los Angeles Clippers wygra

Kurs w Etoto: 1.58

Atlanta Hawks – Oklahoma City Thunder

Analizując najbliższą serię spotkań oraz wybierając typy na NBA nie można przejść obojętnie obok meczu pomiędzy Atlantą Hawks i Oklahoma City Thunder. W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem będą gospodarze i trudno oczekiwać innego wyniku niż przynajmniej kilkupunktowa wygrana podopiecznych Nate’a McMillan’a. „Jastrzębie”, przede wszystkim, niezwykle skutecznie radzą sobie w spotkaniach rozgrywanych we własnej hali, w której jeśli już przegrywali, to niemal wyłącznie z mocnymi ekipami, takimi jak na przykład Boston Celtics. Jeśli chodzi o gości, to w trwającej kampanii mają oni spore problemy ze złapaniem serii kilku zwycięstw i nic nie wskazuje na to, aby tym razem udało im się wygrać trzecie spotkanie z rzędu. Możemy zatem spodziewać się, że w nocy z poniedziałku na wtorek kolejna potyczka pomiędzy Atalantą a Oklahomą zakończy się czwartym zwycięstwem Hawksów.

Nasz typ: wygra Atalanta Hawks (handicap – 4,5 punktów razem z dogrywką)

Kurs w Etoto: 1.70

Memphis Grizzlies – Miami Heat

Pomimo kilku kontuzji, z którymi zmagają się zawodnicy Memphis Grizzlies, drużyna ta nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem Miami Heat. Czwarta drużyna konferencji zachodniej jest bowiem jedną z najmocniejszych ekip rozgrywających mecze na własnym terenie, a dowodem tego jest 8 wygranych w 10 rozegranych dotychczas spotkaniach. Skutecznością na wyjazdach nie mogą z kolei pochwalić się podopieczni Erik’a Spoelstra, którzy w obecnym sezonie byli w stanie wygrać w delegacji zaledwie 3 razy, w tym raz po dogrywce. Na niekorzyść gości przemawia również stan kadrowy. Wciąż niepewni występu są bowiem m.in. skrzydłowy Victor Oladipo oraz środkowy Omer Faruk Yurtseven. Wszystkie te czynniki sprawiają, że według nas Memphis Grizzlies poradzą sobie bez większych problemów z drużyną z Miami.

Nasz typ: Memphis Grizzlies

Kurs w Etoto: 1.96